Darmowa dostawa od 250,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ACQUA di Firenze ® - Matka nowoczesnych perfum

2013-09-02
ACQUA di Firenze ® - Matka nowoczesnych perfum

Florencja, od Średniowiecza do epoki Renesansu jest najbogatszym i najbardziej cywilizowanym miastem Europy, centrum kultury, sztuki i nauki. Florencja stała się sławna dzięki sztuce tworzenia perfum. Tutaj tak naprawdę rodzi się nowoczesne perfumiarstwo.

W laboratoriach klasztorów i aptekarzy, członkami których byli Dante, Giotto, Botticelli. Oni szukają aromatycznych wód zapachowych, które wyraża bogactwo, urodę i piękno natury.

 

Arcydziełem sztuki perfumeryjnej jest prestiżowa woda toaletowa z Florencji. Do jej niezwykłych zalety należy czynić człowieka zdrowszym  i dawać niezwykłą duchową radość, bowiem jest ona:

 

 

Matką wszystkich nowoczesnych perfum.


 

Perfumy Acqua di Firenze


 

Legenda


Catherine de? Medici urodzona we Florencji jest uważana za najbardziej pachnącą kobietę epoki renesansu.  Zostaje ona królową Francji i rozpowszechnia stosowanie perfum. Perfumy z Florencji są niezwykle popularne.

Druga Florencja królowa Francji oraz jej potomkowie króle Ludwik XIV i Ludwik XV wydawali całe majątki na perfumy.

 

 

Formuła Florenckiej wody perfumowanej była strzeżona w ścisłej tajemnicy. Ale W XVII wieku według legendy, Piedmontese odkrywa formułę i ucieka do Kolonii. Tam tworzy wodę Kolońską która w rzeczywistości pochodzi od ACQUA di Firenze ?

 

 

 

Perfumy Acqua di Firenze

 

 

Mit

 

W czasach średniowiecza oraz w epoce Renesansu Florencja jest laboratorium zachodniej cywilizacji: człowiek zaczyna zdobywać Świat i jego istotę.

W czasach Cosimo i Lorenzo de Medici na  Platońskiej Akademii  ponownie jest opracowana myśl filozoficzna która ma ogromny wpływ na takich artystów jak Botticelli i Leonardo da Vinci.  Zgodnie z nową filozofią człowiek przedstawia harmonijny związek między ciałem a duszą.

Wiedza prowadzi do szczęścia, w tym czasie kiedy miłość i pragnienie piękna prowadzi człowieka do Boga który jest źródłem piękna doskonałego.

Pęd w zdobywaniu wiedzy doprowadza również aptekarzy i alchemików do poszukiwania Esencji natury, tajemnicy jej siły i piękna.

Tak samo są tworzone wody perfumowane tworzone z harmonią oraz formułą trzech elementów:

 

 

Symbol

Zaklęcie

Secret

 

 

Perfumy Acqua di Firenze

 

 Symbolem są ? kwiaty

 

Florencja od Florentina, zawiera ten symbol w swojej nazwie bo jest to miasto kwiatów, miasto gdzie kwitnie sztuka, poezja, poszukiwanie piękna: kwiat cywilizacji.

Kwiat jest najwyższym wyrazem żywotności i piękna natury, symbolem narodzin i odrodzenia. Florencja chce być piękna i pachnąca jak kwiat.

Kwiaty zdobią sady i ogrody swoimi kolorami i aromatami. Pieniądze Florencji, najładniejszy i najbardziej znany kwiat ? Florin, kwiat złota, który przedstawia piękno i bogactwo Florencji. 

 

Kwiat Florin Acqua di Firenzi

 

Zaklęcie

 

Kolejny symbol ukrywa magię Florencji ? liczba 8 oraz jej geometryczny kształt, ośmiokąt.

Ośmiokąt w rzeczywistości przedstawia równowagę między powierzchnią która przedstawia materię i koła które przedstawia boskość.

Tak więc 8 kątów i 8 stron zostały wybrane do głównych świętych symboli Florencji: baptysterium i kopuły Brunelleschi.

Ośmiokątne kształty charakteryzują główne symbole świadczące o wielkości Medici: trybuna Galerii Uffizi i Capella dei Principi w Kaplicy Medici.

W XV wieku Florentyński zaprojektował idealne miasto z 8 kątów i 8 wierz, z 8 ma wejściami i 8 ma kwadratami, symbol harmonii między człowiekiem a naturą.

Tak jak by liczba 8 i ośmiokąt tworzyli zaklęcie i rozpowszechniali harmonie i piękno.

 

 

Perfumy Acqua di Firenzi

 

Sekret


Wiosna Botticelli jest renesansem XV wieku i Florenckim  arcydziełem. Pod spojrzeniem Kupidyna, w tajemniczej, muzycznej Allegrolii 8 znaków poruszają się z bogini Flory która zbiera i rozdaje kwiaty. To jest magiczna tajemnica która Botticelli próbuje nam zaoferować w swoim arcydziele, istota tajemnicy o tym jak osiągnąć harmonie, miłość, szczęście:

Dwa symbole Florencji, kwiaty i numer 8.

Leonardo da Vinci w swoich badaniach na temat destylacji również przyczynił się do odkrycia tej esencji.

Wykorzystując sekretną formułę ?8 kwiatów? Acqua Di FIRENZE ? oddaje nam głęboki sens mitu: symbole, sekret harmonii i piękna 

 

Perfumy Acqua di Fireze

 

 

Źrudło zdjęć http://www.acquadifirenze.it

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 7 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-22
Nie narzekam aczkolwiek zamowienie mogło by być szybciej zrealizowane.
2022-04-04
Trochę długo czekałam na przesylke
pixelpixel